Skydinis namas

Skydinių namų pirmtakai - karkasiniai namai - sėkmingai statomi bei eksploatuojami nuo senovės laikų iki šių dienų, tačiau keičiantis statybos technologijoms bei atsirandant naujoms medžiagoms šių namų statyba persikėlė į naują aukštesnį lygį. Karkasinius namus keičia skydiniai namai, taip sutaupomas statybos laikas bei išgaunama geresnė kokybė.

Esminis skirtumas tarp karkasinio bei skydinio namo yra tas, jog karkasinis namas gaminamas statybos aikštelėje, kur viso gamybos proceso metu medžiagos yra veikiamos neigiamų klimato veiksnių, kuomet skydinis namas yra gaminamas gamykloje, kur yra sudarytos optimalios oro sąlygos. O taip pat naudojant specialią įrangą bei montavimo stalus yra supaprastinamas montavimo procesas, išgaunamas tikslumas bei kokybė.

Nors Lietuvoje dar su nepasitikejimu žiūrima į skydinių namų statybą ir dauguma mieliau renkasi mūrinius, blokinius namus, tačiau labiau  išsivysčiusiose Europos šalyse: Norvegijoje, Danijoje, Švedijoje (pastarojoje skydiniai-karkasiniai namai sudaro 90% individualių namų), tokio tipo individualūs namai yra patys populiariausi.
Šiandien skydinių namų gamybai naudojamos medžiagos bei technologiniai sprendimai visiškai apsaugo būstą ir jo gyventojus nuo ankščiau kamavusių rūpesčių:
 • Gaisro baimės - šis trūkumas pašalinamas impregnuojant medieną specialiomis priemonėmis, o kadangi kitos dvi skydą formuojančios medžiagos - gipsas bei akmens vata, pasižymi nedegumo savybėmis, tai lemia labai aukštas priešgaisrines charakteristikas. Taip pat didelę reikšmę turi projektavimo metu numatytos priešgaisrinės atitvaros, kambarių išplanavimas ir kt. veiksniai;
 • Graužikų ir kitų kenkėjų - mediena apsaugojama ją impregnuojant specialiomis priemonėmis, taip pat įrengiamos specialios užtvaros ties jautriausiomis pastato vietomis, per kurias gali patekti graužikai;
 • Gamtinių kataklizmų – Andrew uraganas, kuris įvyko 1992 metais Pietų Floridoje, pasiekė 140 mylių per valandą greitį, kuris buvo 50% didesnis nei toks, koks buvo prognozuojamas, inžinerinėje ataskaitoje pavadintoje „Andrew uraganas ir veiklos rezultatų analizė medienos karkasinių statinių atžvilgiu“ , nustatyta, kad nors jie ir susidūrė su greitesniu vėju, nei buvo tikimasi, karkasiniai – skydiniai pastatai savo darbą atliko gerai. Pastaraisiais metais atlikta daug tyrimų susijusių su uragano poveikiu tokiems namams. Taigi, atsižvelgiant į šių tyrimų rezultatus buvo sukurta dar patikimesnė namo konstrukcija, kuri dar atsparesnė stipriems vėjams;
 • Drėgmės – skydinių namų fasadai apdailinami ventiliuojamų fasadų principu, t.y. tarp išorinės ir nešančios, izoliuojančios, konstrukcijos paliekamas oro tarpas, kuris visada palaiko vidines konstrukcijas sausas, o tai įtakoja geresnę šiluminę varžą ir oro pralaidumą.     
 
Šiandieninėje visuomenėje, kai gyvenimo ritmas sparčiai greitėja, dinamiškėja, žmonės nebeprisiriša prie gyvenamosios vietos. Skydiniai, lengvųjų konstrukcijų namai tampa gera išeitimi ieškant jaukaus bei universalaus būsto dėl kelių priežasčių:
 • Pigi statyba palyginus su mūriniais namais - optimaliai išnaudojamos medžiagos išgaunant reikiamą stiprumą, termoizoliaciją, sandarumą bei kitas reikalingas savybes;
 • Lengva išplėsti, pristatyti, pakoreguoti jau esamą pastatą;
 • Ekologiška statyba;
 • Pasižymi mažomis energetinėmis, ekploatacinėmis sąnaudomis;
 • Lengvai derinama su kito tipo konstrukcijomis;
 • Dėl savo lengvumo ir skydo gabaritų, skydiniam namui nereikalingi masyvūs pamatai;
 • Greita statyba;
 • Jaukus būstas.